MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Jistoty ČSSD - děkuji nechci

Ivan Turnovec

Na Liberecko nám vnucuje Cyrila Zapletala - tento lídr kandidátky nemající o našem kraji ponětí, jak ostatně přiznal při televizní debatě v Liberci, patří už dávno do starého železa. Vládnutí ČSSD jsme si užili víc než dost. I přes všechny výhrady k ODS (a nemám jich málo - jednotlivců kteří mi na kandidátkách, a té liberecké zvlášť, vadí, je víc než dost) je pro mne vládnutí ČSSD zcela nepřijatelné.

Jaká je ČSSD předvedl její exposlanec Michal Kraus - ostatně stále významný pomocník pana premiéra. Je vhodné připomenout jak vypadá jeho kakaová kauza. Policie rozšířila vyšetřování (viz http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A060519_163709_domaci_cen ). Sto tisíc dolarů, které Kraus spolu Františkem Rigem do Ghany vezli, mělo být určeno na úplatky. Ke stejnému účelu mělo být podle policie použito i 50 tisíc korun z konta Krausovy matky.

Michal Kraus odjel spolu s Františkem Rigem do Ghany v září 2001. Tehdejší poslanec se v Africe účastnil pokusu o privatizaci továrny na kakao. V projektu šlo o zakoupení 31 procent podniku PBC v přepočtu - podle tehdejšího kurzu - za téměř půl miliardy korun.

Nejprve tvrdil, že s projektem nemá nic společného, na smlouvě byl podepsán jako ředitel společnosti ProAfri, která se o kakao ucházela. Policie jej podezírá z pokusu o podvod a z pokusu o praní špinavých peněz. Nyní přidala ještě podezření z úplatkářství. Původně se totiž spekulovalo o tom, že peníze, které s Rigem do Ghany vezli, byly zálohou na koupi kakaového podniku. Podle nové verze ale byly určeny na úplatky.

Ten kdo hodlá volit ČSSD by měl vědět že škodí sobě i státu mnohem víc než by mohla pomlouvaná modrá šance ODS. Sám bych si přál aby se našlo dost voličů kteří by do parlamentu dovedli prosadit někoho nového (ne Zielence, Bursíky či Železné ale skutečně nové tváře). Nabízel jsem a nabízím i nadále Petra Czascha ze strany ZDRAVÉHO RORUMU a k němu přidávám Mgr. Janu Hamplovou ze NEZÁVISLÉ.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena