MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Novinky na turnov.zde.cz od 20. května do 11. listopadu 2000

11. listopadu 2000

Během včerejška se hrozby pana Milana Brunclíka ze srpna tohoto roku vyplnili - bohužel pro jeho ego jenom částečně. Podle jeho věštby jsem byl kontaktován Policií ČR, obvodní oddělení Semily, v souvislosti s těmito stránkami. Celá záležitost ale neskončila tak, jak si asi tento pán v nejlepších letech jistě přál ve svých nejtajnějších snech, tedy že bych vystřídal nedávno uprchlého vězně Kajínka v jeho cele na Mírově, ale pouze podáním vysvětlení. Žádné "zabavení" stránek se nekonalo (ať už si pod tím pan Brunclík tehdy představoval cokoliv - možná že jemu třeba tu jeho dodávčičku, kameru a mikrofon, někdo zabaví). Jejich zakázání taktéž. A pokud se někdo těšil na nějakou cenzuru, tak bohužel i v tomhle ohledu Vás musím zklamat…

Stránky fungují dál, ať se to někomu líbí, nebo ne. Zatím mi stále není známo, že by porušovaly nějaké zákony.

Na závěr bych ještě rád popřál panu Brunclíkovi hezké sny, už žádné noční můry typu "z čeho já jen zaplatím tu pokutu za neoprávněné vysílání"… ;-)))

Ještě jedna poznámka pro neznalé zdejších poměrů: Pokud někomu připadá, že jsem zrovna na pana Brunclíka až příliš "hodný" na těchto stránkách - tak jen na vysvětlenou - když on může znevažovat moji osobu a tyto stránky ve své "Rázné & Trefné Televizi" bez toho, aby mi dal šanci se vyjádřit, nezbývá mi nic jiného než se vyjadřovat zde…

29. října 2000

Omlouvám se za dlouhé prodlevy v aktualizacích, ale nějak teď opravdu není čas. Nového systému se tyto stránky asi nedočkají tak brzo jak bylo původně v plánu, ale to snad z hlediska čtenářů až tak moc vadit nebude…

Teď alespoň stručně k tomu, co se dělo od posledních aktualizací. Na serveru www.iturnov.cz už tyto stránky nehledejte. Vždy používejte adresu turnov.zde.cz. Trošičku jsem změnil podobu "sloupku", který se objevuje na některých stránkách. Zatím ještě není úplně odladěn pro Netscape (a ani nevím, jestli to půjde), ale v Internet Exploreru vypadá hezky… ;-)

Teď věc, která se netýká až tak přímo stránek. Jde o tiskovou konferenci, která se konala u příležitosti 10 výročí odsunu Sovětské armády z Turnova. Chtěl jsem původně napsat dlouhý článek - časová tíseň mi to však nedovolila. I přesto bych ale rád shrnul pár dojmu, které ve mně zůstaly dodnes. Předně - pan Brunclík se ukázal jako pěkný zbabělec - a jako žurnalista je asi také úplně k ničemu. Ze začátku tiskovky asi 5 minut natáčel a pak utekl. Nevím, jestli se v Turnově někde dělo něco důležitějšího, ale dost o tom pochybuji. Při tom šlo o téma, které se ho hluboce dotýká - paniku kolem Vesecka rozpoutal ve svých "science-fiction" reportážích právě on - a místo toho, aby se k tomu sám vyjádřil, jenom zase pár lidem nacpal objektiv až k nosu (asi se opravdu ještě nenaučil používat transfokátor) a skoro hned utekl. Nevím co pak z toho dal dohromady pro svoji "televizi", ale přijde mi to jako velmi neprofesionální přístup. Jak pak může veřejnost informovat o tiskovce, na které vlastně ani nebyl? A tohle není u pana Brunclíka poprvé. Také je namístě podotknout, že zástupce z HOT se zachoval podobně (ale odešel asi až po 10 minutách ;-).

Pro dnešek je to asi vše - děkuji tímto všem čtenářům těchto stránek - hlavně tem trpělivým, kteří vydrželi i toto dlouhé období, kdy se tu nedělo téměř nic. Nemůžu Vám slíbit, že na stránkách bude každou chvíli nový článek - ale pevně doufám, že jim i nadále zachováte přízeň. Také bych rád poděkoval ještě za jednu věc, která mi udělala radost. Před několika týdny počítadlo přístupů na těchtro stránkách překonalo hranici první tisícovky. Je to krásné kulaté číslo - a znamená to pro mně moc. Ještě jednou díky… :-)

30. srpna 2000

Tak a po dlouhé době jsou tu konečně další slíbené části přepisu z knihy "Očima pamětníků". Snad se v dohledné době začnou zase oběvovat i další normální články v nějakých pravidelnějších intervalech…

1. srpna 2000

Reklama, kterou tyto stránky měly v RTT byla zřejmě vcelku úspěšná, soudě alespoň podle návštěvnosti stránek… Jen je opravdu škoda, že pan Brunclík ve snaze o objektivní informace do své relace nějak nepropašoval i adresu na stránky, mnoha lidem by tak dosti podstatně ulehčil život… ;-)

Stránky jsou momentálně umístěny na dvou místech - vždycky je naleznete na adrese turnov.zde.cz. Jeden z mirrorů stránek můžete nalézt i na www.iturnov.cz/mat. Alespoň zatím. V budoucnu se možná budou stránky ještě trochu stěhovat, ale znova opakuji, adresa turnov.zde.cz by Vás vždy měla dovést k cíli.

Větší změny těchto stránek, jež jsou plánovány už nějakou dobu byly ale prozatím odsunuty na dobu neurčitou. Tedy možná ne tak úplně neurčitou - abych byl konkrétní, tak někdy v září by se mohlo začít něco dít. Do té doby je také dost pravděpodobné, že poněkud ubyde množství článků a trochu se prodlouží intervaly mezi aktualizacemi stránek. Něčeho podobného si mohli návštěvníci stránek všimnout už v předchozím týdnu - prostě prázdniny jsou prázdniny a já byl na týden úplně mimo internet. Nemůžu říct, že by takovýto týden odpočinku neměl něco do sebe… ;-)

Během srpna na tom stránky budou podobně - ale nedostatek času není způsoben jen tím, že bych si někde užíval prázdnin, ale také mými dalšími závazky. Systém zatím stále není natolik flexibilní, aby s ním mohl pracovat i někdo jiný - to je mimochodem jeden z hlavních bodů, na kterém se bude v září snad pracovat.

Do té doby prosím pravidelné návštěvníky těchto stránek o trpělivost. Věřím že i o prázdninách zde naleznou mnoho zajímavého. A koneckonců se mohou na vytváření stránek podílet také - třeba v chatu

Všem přeji příjemný zbytek prázdnin či dovolených.

MaT

21. července 2000

Stránky se staly terčem posledních útoků pana Brunclíka a jeho RTT (nebo radši Aspera TV?). Nevím jestli už stránky začaly být někomu natolik nepohodlné (třeba přímo jemu?) nebo jaký důvod ho k tomu vedl, ale to je teď jedno. Podrobnější vyjádření si můžete přečíst v článcích. Na asi týden je to zřejmě také poslední článek, na další updaty teď není čas, takže se i posunuje plánovaný projekt o zveřejňování dokumentů o KSČ. Bohužel. Nevím nakolik paralyzuji chod města, ale panu Brunclíkovi se povedlo tak trochu paralyzovat chod těchto stránek - místo abych se zabýval něčím důležitějším, musím se zabývat jeho reportáží plnou pomluv a nepodložených polopravd (či nepravd). Jinak změny umístění si již asi většina lidí všimla, takže netřeba upozorňovat… V případě potíží zkuste mirror na původním umístění (turnov2.zde.cz).

11. července 2000

Okurková sezóna by asi mnohla lidem vyhovovala, ale tenhle server nespí. Chystá se pár významných změn. Rozšiřuje se sekce s odkazy a také se trochu změní její organizace. Změn se dočkala i sekce Kontakt. A byla zároveň přejmenována na „Lidé“. Také byly provedeny menší změny v kódu stránek, pro případ, že by sem zavítal nějaký surfař s vypnutým zobrazováním obrázků. Já osobně to v dnešní době považuji za zbytečné a vím, že stránky tím většinou hodně ztrácejí. Tyto stránky využívají velmi málo grafických prvků, což znamená, že grafika je příliš nezatěžuje - ale to málo grafiky, co využívají, jim myslím velmi pomáhá k příjemnému vzhledu a přehlednosti.

2. července 2000

Změněn název sekce "Chat" na "Názory". Navíc zde přibyla možnost přihlásit se do e-mailové konference.

8. července 2000

Článků i dokumentů zde přibývá, takže jsem se konečně odhodlal provést jednu změnu, na s kterou jsem počítal už od začátku. Poslední články teď uvidíte na prvním místě, aby byl k nejnovějším článkům co nejrychlejší přístup. S dokumenty je to podobně. Chystá se ještě jedna změny, právě kvůli přibývajícímu množství článků dokumentů - zobrazovat se bude jen posledních pár, další budou přístupné přes něco jako archív. Tím se stránky trochu přiblíží různým zpravodajským serverům, u kterých je tento postup obvyklý.

28. června 2000

Trošku jsem si pohrál s kódem stránek. Díky tomu by se měly zobrazovat na různých prohlížečích relativně stejně… Nechci tady nikde dávat žádné přihlouplé logo „Designed for Microsoft Internet Explorer“ - ale věc se má asi tak - stránky jsou vyvýjeny s ohledem na standardy HTML 4.0 a CSS. Většina dnes používaných normálních prohlížečů (Internet Explorer 4 nebo vyšší, Netscape Navigator 4 nebo vyšší) by se zobrazováním neměla mít problémy. Stránky nejsou závislé na JavaScriptu (ten obstarává jen tu kosmtickou věc - status bar) ani na Javě. Nikde žádné rámy (frames), cookies ani Flash. Prostě věřím, že tyhle stránky jsou přístupné většině lidí…

14. června 2000

Omlouvám se za několik výpadků těchto stránek z poslední doby. K jednomu došlo asi před týdnem, díky technickým problémům na straně poskytovatele (IOL). V noci na dnešek došlo krátce po půlnoci k něčemu podobnému. V obou případech šlo o výpadky, které jsem nemohl ovlivnit. Dnes se ale mně osobně povedlo udělat jednu menší chybičku, kdy místo stránek, na které jste jistě byly zvědavy, když jste zabrouzdali na adresu turnov.zde.cz objevilo něco úplně, ale úplně jiného… Ještě jednou se tedy za tuto chybu omlouvám a vynasnažím se, aby se z mé strany podobná blbost už neopakovala… ;-)

13. června 2000

Původně jsem si myslel, že do této sekce budu psát trochu častěji. Ale bohužel, člověk míní a časy se mění… No nic. Myslím si, že hlavní je, že stránky už jakž-takž žijí. Našly si své čtenáře, počet článků a různých dokumentů se zvětšuje a dokonce i samotná podoba stránek se kousek po kousku dopilovává. Ještě by to chtělo trochu větši odezvu od čtenářů - ať už třeba rozhořčené anonymy nebo třeba nějaké zajímavé připomínky v chatu… ;-)

20. května 2000

Tak jsem se konečně pod dlouhé době rozhoupal k tomu, s těmito stránkami (nebo dříve spíše stránkou :-), něco udělat. Vyprovokovaly mě k tomu dva důvody. Za prvé - stále rostoucí potřeba (ani ne tak moje), začít sem umisťovat nějaké texty a za druhé - příspěvek jakéhosi CyBerga v chatu na www.tur.cz. Doufám, že se najde aspoň někdo, kdo tohle menší oživení na těchto stránkách uvítá…

Plánů do budoucna ohledně těchto stránek je ještě hodně - zatím je vše dělané ve spěchu, protože nemám zrovna mnoho času. Během prázdnin bych ale rád tyto stránky přetvořil v něco na způsob zpravodajského serveru o Turnově a okolí. To by znamenalo použití některých moderních technologí dnešního internetu - například PHP a na to zatím není čas… Takže zatím budou tyhle stránky sloužit hlavně k umístění pár zajímavých textů a prezentaci některých možná ne až tak překvapivých názorů… ;-)


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena