MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Cizí peří

Otakar Grund

Jenomže i reklama, pokud má být přesvědčivá, vyžaduje jistou pravdivost i logiku, nechci-li říci rovnou, že má být vymyšlena a zhotovena profesionálně. Jinak totiž budí shovívavý, možná i pohrdlivý úsměv právě u těch, které měla původně zaujmout, nebo dokonce přesvědčit.

Uvědomil jsem si to právě v posledním květnovém týdnu před plakátem ČSSD. Z něj se na kolemjdoucí usmíval známý skokanský veterán Pavel Ploc, kterého vedení ČSSD v kraji nominovalo do letošních parlamentních voleb. Což o to. Pavel Ploc je známý a úspěšný matador mnoha světových šampionátů, avšak těžko říci, zda nově nastolená cesta, kdy na přední místa v politice zasednou známí a úspěšní sportovci, je právě ta správná a nejlepší? Nehledě k tomu, že ČSSD tak automaticky vyvolává dojem, jakoby inzerovaný výčet Plocových úspěchů byl právě její zásluhou, ačkoliv každý ví, že v této době jaksi u „vlády“ právě ještě nebyla. Dá se stručně lidově říci, že se ČSSD momentálně chlubí „cizím peřím“, tedy v této chvíli konkrétně Plocovým, což jí asi na důvěryhodnosti zrovna nepřidá. Přidáme-li na misku vah i to, že Pavel Ploc je sympaťák, stále si nejsem jist, že to všechno je dostatečnou kvalifikací pro výkon poslaneckého mandátu v dolní komoře sněmovny.

Sociální demokraté také nelenili a na plakát vypsali i řadu sportovišť, která se za jejich působení ve vládě podařilo na severovýchodu Čech vybudovat. Bohužel, chybně uvedené názvy obcí právě nesvědčí o tom, že by své teritorium dobře znali. Škoda, že je nenapadlo poradit se předem se svým volebním lídrem Plocem. Nebo už předem počítají s tím, že jej pak „demokraticky“ nenechají do ničeho mluvit, jako to ostatně v minulosti svým členům nedovolili už mnohokrát?

Na závěr poznámky kolegy Grunda jen na doplnění dodáváme. Protikladem chlubení se cizím peřím je snaha zametat pod koberec aféry, které na ČSSD vypadávají ze všech skříní. Na veřejnost se dostaly policejní dokumenty týkající se korupční kauzy biolíh. Obsahují vyhodnocení odposlechů telefonátů a sms zpráv někdejšího šéfa úřadu vlády Pavla Přibyla.

(http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?c=A060527_203012_krimi_mia) . Právě Přibyla viní šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice z toho, že se pokoušel vyšetřování případu ovlivňovat. Nejčastěji si Přibyl telefonoval a smeskoval s někdejším ministrem vnitra a expremiérem Stanislavem Grossem. Ten ale nebyl kontaktován sám. Na seznamu jsou i další vysocí představitelé policie a policejního prezidia. Ministr vnitra František Bublan i policejní prezident Vladislav Husák tvrdí, že o politickém ovlivňování kauzy biolíh nemají žádné důkazy. Snaha ČSSD zabránit medializaci této, patrně rozsahem největší aféry v néž jsou zapleteni její vysocí státní úředníci a funkcionáři v době před volbami, je více než zřejmá. Dokumenty, které dostali poslanci branně-bezpečnostního výboru od šéfa ÚOOZ. Kubice, mají prokázat, že politici ČSSD zkoušejí aféru zarazit, ukazují právě na Přibyla a Grosse.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena