MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Rozum nezvítězil

Ivan Turnovec

Volby skončily. Vášně ale nikoli, i když kdo ví? Páni politikové jsou velmi pragmatičtí a je jim jasné, že ZDRAVÝ ROZUM se choulí někde v koutě. Teď ale nemluvím o straně Zdravého rozumu, jejíž program se mi líbil a které jsem držel palce a snažil se pro ní získal hlasy. Přes všechna politická dovolávání se rozumu na straně modré i té červenorůžové, se ukazuje, že český národ má raději chaos než jakýkoli řád. Poťouchlé pomlouvání protivníků organizované reklamními agenturami je volebním vítězem.

Je mi z volebního výsledku docela smutno. Čtyři roky na nás budou zase naši „vyvolení“ koukat jen skrz prsty. Přesně jak nám to již předvedli za posledních osm let sociální demokraté, ale před nimi dávno dřív i ti ostatní. Ti údajně noví, s předsedou, který už na ministerském křesle seděl, jsou stejně „dobří“ jako odumřelá US-DEU, včetně toho, že mají podporu bývalého hradního pána.

Paradoxně jediní skuteční, alespoň trochu politici, jsou zástupci KDU-ČSL. Jejich faktická a prosaditelná koaliční síla je ale jen mizivá.

Máme co si zasloužíme. Nebyli jsme schopni vyčistit parlament a proto budeme další roky jen nadávat po hospodách. Snad přicházející mladé generaci dojde, že k tomu aby se náš stát stal skutečně demokratickým a začal se opravdu rozvíjet, je třeba dosáhnout toho, co se neudělalo v roce 1989. Je třeba úplně, ale skutečně úplně, i za cenu některých dětinských chyb, odstranit stávající politickou garnituru. President a vláda, pokud získají důvěru mohou v svých postech zůstat po dvě období. Parlament by se ale měl zcela obměňovat. Být poslancem nesmí znamenat možnost lehkého života bez práce. To, že by měli za výsledky svého snažení být zodpovědní finančně i právně, je nad slunce jasnější. O zodpovědnosti ale mluvili, a chtěli jí vyžadovat jen ti, kteří byli úmyslně během volební kampaně poškozováni nerovností v přístupu k médiím. Ti, kterým byla trapná reklamní kampaň s bilboardy na kterých své obličeje mezi spotřebním zbožím nabízeli zprofanovaní politici Ráthem a Paroubkem počínaje a Bursíkem a Topolánkem konče.

Díky hlouposti národa vyhráli volby parlamentní veteráni, a ti se nakonec dohodnou „zločinec i hrdina, vždyť jsou jedna rodina“. Oni si sami rybník nevypustí. Jde jim jen o moc nad obecnými finančními prostředky a nad spoluobčany. Proč jsou voliči nepoučitelní nevím, vždyť opoziční smlouva tu už jednou byla a vše nasvědčuje tomu, že nakonec bude zaveden většinový volební systém a ten už změnám na politické scéně definitivně zabrání. Růžoví se dohodnou s modrými a naopak. Zbavíme se možná administrativně komunistických poslanců v parlamentu, jejich relikty budeme volit proti své vůli tak, jako již nyní ve stranách, které jsou údajně demokratické a historii svých kandidátů utajují. Náhrady se ale dočkáme. Místo vlády jedné strany tu budeme mít dvě, které si budou rozumět stejně jako kdysi směšná NÁRODNÍ FRONTA. Pán Bůh s námi.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena