MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

S fotoaparátem do Norska a Švédska

xxx

Břetik Jansů uvádí: Odjezd na severské ledovce je 19. srpna a návrat 2. září 2006. Cena jak bylo uvedeno 10 000,- Kč. Trasa – Teplice, Nový Bor, Liberec, Turnov ( pop. Jelenia Góra). Odtud přes Německo na Rujánu a trajektem do Trelleborgu. Na sever do Osla a na TYFJORDEN za Jadrou.

Potom nás čekají jen samá nej. Vodopády, ledovec (na dva dny), národní parky -NP Hardangervidda, NPJostedalsbreen, NP Jotunheimen a možná podle času i NP Rondane. Pak nám zbývá jen u hranic NP Femundsmarka. Ve Švédsku je to horší. Zajímavé věci jsou více na sever. Přesto můžeme navštívit NP Hamra.

Jinak vše při starém. Pojedeme modernějším autobusem s Láďou Polcarem. Čeká nás cca 5000 km po silnici a něco po vodě.

Informace pro nové zájemce : Spíme kde se dá (po dohodě s místními) pod širákem při nevlídném počasí si stavíme malé stany, kemp jen v nouzi. Kde se nám líbí zůstáváme, kde ne odjíždíme a to i s přihlédnutím k počasí.

V ceně je : Základní pojištění na cesty. Náklady na cestu - poplatky za přejezdy, trajekty, poplatky za noclehy, pokud to bude možné tak i některé vstupy a hlavně společné jídlo 2x denně. Vaří všichni.

V ceně není : svačinky tuhé, ani tekuté (pivo si berte pouze v plechu !!!), víno ne v neskleněných obalech ! Ešusy, příbory, základní hygiena (tekuté zubní kartáčky), mrtvoláky a podobné pytle na spaní, stany (prosím malé), karimatky, spacáky, teplé oblečení, pokud je nosíte tak plavky, pevné boty, pláštěnky, igelity a pod ( holinky se mohou hodit). Fotoaparáty, kamery, filmy, baterie, paměťové karty, nabíječky (v autobusu bude připojení pouze na 24 V). Dostatečné množství peněz na útraty a nákupy dárečků. LÉKY PRO OSOBNÍ POTŘEBU.

Vyplněné přihlášky posílejte co nejdříve. Potřebuji obsadit nejméně 30 míst a tak cestu nabízím většímu okruhu zájemců. Kdo dřív pošle, ten jede. Přihlášky a peníze posílejte na adresu: Břetislav Jansa, Alej legií 695, 511 01 Turnov tel.: 732 202 132 e-mail: foto.jansa@tiscali.cz

Žádám všechny zájemce, aby si uvědomili, že toto cestování nepořádá cestovní kancelář. Všichni se budou podílet na zdárném průběhu cesty.

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA NA FOTOCESTU DO NORSKA (A ŠVÉDSKA) musí obsahovat:

Jméno ……… Příjmení ……………..…Adresu ………………PSČ Číslo cestovního dokladu ……………………………………………………………………………… Pojištění u (název pojišťovny) Telefon a E-mail ..................................... Nakonec každý podpisem potvrdí, že s uvedenými podmínkami souhlasí a bude nápomocen zdárnému průběhu cesty.

Doufám že bude parta stejně dobrá jako při výletech předchozích. Cestám za krásami planety zdar.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena