MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Efektivní cesta ke zlepšení poměrů v Česku

Pavel Pernický

Myslím si, že všechny nářky, petice, nadávání a různé jiné "energeticky náročné způsoby" jsou, jak vidno, naprosto neúčinné. Lidé takto vynakládají spoustu zbytečné energie a navíc tímto způsobem, ač to zní paradoxně, posilují stávající poměry.

Jako efektivním, pravda, bolestným způsobem (nejdříve musí přijít samovolný kolaps) změny poměrů v Česku a vůbec současné tzv. "moderní demokracie" ve světě je nerozčilovat se nad poměry a nenadávat na politiky a investovat svoji energii jiným směrem.

Přesněji: připravovat se na to, až to celé spadne a nebude se o co "rvát". Dále naprosto vážně doporučuji "konzumovat", (každý podle svých schopností a možností) tak, aby se urychlilo "zkonzumování" toho, co je ještě k dispozici. Čím dříve dojde k samovolnému kolapsu, tím to bude pád méně bolestný.

Pokud říkám nenadávat na politiky, myslím tím dokonce mít je rád takové, jací jsou, protože jsou to oni, kdo činí nejen této zemi velkou službu. Nastavují nám všem velmi ostré zrcadlo našich vlastností. Kdo z vás by byl ochoten ze sebe veřejně a opakovaně dělat to, co ze sebe dělají politici? Kdo by chtěl tak očividně a veřejně vystavovat své špatné vlastnosti?

Pokud je člověk k sobě upřímný, často by si musel přiznat, že jej více štve, že není na místě onoho politika s jeho možnostmi, kontakty a penězi. Kdo z nás může s určitostí prohlásit, že by se na místě těch, které kritizuje, nechoval úplně stejně či možná ještě hůře?

Existenci a vývoj současné tzv. "moderní demokracie" tedy již nelze jejími prostředky zastavit. Její konec lze jen nepřímo uspíšit tak, jak je výše naznačeno. Žít pozitivně a být "bohatý" po všech stránkách (jinými slovy: žít všední život a současnou prací na sobě se připravovat na budoucnost), dále v tom dobrém slova smyslu konzumovat a mít politiky a ty, co mě štvou, rád. Pracuju na tom, je to sice pakárna, ale stojí to za to a u mě to funguje. Mějte se dobře.

Z ohlasů které jsou na:

http://web.volny.cz/noviny/komentare/clanek/~volny/IDC/52471/dssa/1/ zde uvedu jen jediný:

Od: zato [Odpovědět] z 26. 7. 12:26 - Zkonzumovaná demokracie může vypadat i tak, že místa politiků zaujali špatní herci, placení hlavně za to, že si nechají nadávat v médiích a že si občan může svobodně říkat, co ho napadne a při tom si může být jist, že se mu nic nestane (pokud ovšem vynechá určitá jména) protože to co říká, vlastně nikoho nezajímá. Pane Pavle, je dobrá zpráva, pokud soudíte, že ještě něco z té naší demokracie zůstalo, co se dá konzumovat a hlavně, že jsme ji někdy vůbec měli.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena