MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Pár slov

Aleš Koroupa

Ještě nevychladl guláš parlamentních voleb, ještě naši zvolení „vyvolení“ nedopekli slepenec poslanců a už bublá kotel voleb komunálních. Mnozí kandidáti, po vzoru těch „velkých“, vymýšlejí své nesplnitelné sliby, na které si vypůjčí nesplatitelné dluhy, aby tak zajistili bohatství a prosperitu. Tedy svoji a svých nejbližších. No a ty, voliči, mlč a plať.

Přiznám se, že jsem se na otázku „co ty bys´ chtěl změnit v Turnově“ hluboce nadechl a v hlavě se mi roztočil kolotoč témat - příroda, školství, zdravotnictví, kultura, sport…

Pak se mi vybavily obrázky dětí z minulého století, které jsem kdysi viděl na výstavce na téma „Turnov v roce 2000“. Kde jsou ty balóny, lanové dráhy, tramvaje a další sny tehdejších dětí? Kde je říční plovárna, přívoz, jízdárna, nábřeží z první republiky? Kde je hrdost a nadšení lidí, kteří stavěli školy, sokolovnu, divadlo?

To je to, co bych chtěl alespoň o kousek změnit. Způsob myšlení ve vedení města. Ono promiskuitní: Dostaneme dotaci!! Třeba na dálnici, tak tu všechno zabetonujeme. Hlavně, když na nás nějaké peníze zbydou. Postavíme hypermarkety!! A zase nějaké peníze zbydou.

Chci svým dětem a vnoučatům s hrdostí hospodáře předat studánky, ze kterých mohou pít, Jizeru, ve které mohou plavat, školy, které mají jméno. Turnov, jako srdce Českého ráje, které tepe životem na křižovatce cest, pozemských i duchovních. Balóny a lanovky z dědečkových obrázků, sílu turbíny pana Votrubce, stromy v zahradě pana Maška a jejich kořeny. Srdce Turnováka.

Uprostřed Evropy je malý kousek ráje. A Vy, kteří jste pyšní, že v něm můžete žít, a slova zodpovědnost a čest pro Vás nejsou jen archaismy ze slovníku cizích slov, najdete mé jméno na kandidátce VPM. Váš Aleš Kroupa


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena