MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Je to v pořádku?

Ivan Turnovec

Dnes v pondělí posledního července jsem s autem naloženým odpady zajel na Sběrný dvůr Technických služeb u turnovské zastávky. Odnáším PET lahve, papír a další tříděný odpad. Vcelku standardní situace. Ale něco je jinak. Oslovuje mne pracovník Technických služeb s tím, abych podepsal turnovským NEZÁVISLÝM starosty Hejduka (potažmo prý místostarostky Maierové) petici umožnící jim zúčastnit se voleb. Jsem pro demokracii - není podle mne důvod bránit jakémukoli subjektu (tedy ani lidem kolem starosty a místostarostky) aby se mohli komunálních voleb zúčastnit. Papír jsem podepsal. Podpis mne nemrzí.

Za nevhodné pokládám místo a čas i kým mi byl list k podepsání předán. Velmi mi totiž vadí, že pro "kontinuitu" vládnutí turnovských nezávislých, kteří město dost poškodili svými rozhodnutími (mnohokrát již bylo připomínáno koupaliště v Dolánkách, kulturní dům Střelnice, regulační plán města se snahou prosadit zrušení stavební uzávěry v záplavovém území a mnohé další akce) horují ve své pracovní době zaměstnanci Technických služeb (placených v podstatě městem, když jde o městskou organizaci) ve své pracovní době.

Zajímalo by mne zda nejde o zneužití pravomoci těch městských funkcionářů kteří připravují a sami obsazují kandidátku NEZÁVISLÝCH. Jak se při minulých volbách získávaly podpisy pro Nezávislý blok starosty Hejduka nevím, lze nicméně předpokládat, že to bylo podobně.

To letošní získávání podpisů ve Sběrném dvoře, pracovníkem Technických služeb v pracovní době, je zcela jistě neetické. Nic proti proti shánění podpisů, pokud by to dotyčný dělal na veřejném prostranství a v době svého osobního volna. Otázkou nadmíru aktuální je, zda je mnou výše popsaný postup získávání podpisů, vedoucí jednoznačně ke zvýhodnění uskupení, ve kterém kandidují zaměstnanci a funkcionáři města, volebním zákonem povolen. K tomu se ale musí vyjádřit zodpovědní pracovníci dbající na regulernost postupů. S jejich vyjádřením budou čtenáři seznámeni.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena