MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Co dělá starosta města mezi odpady?

Otakar Grund

TURNOV: Zdá se to možná neuvěřitelné, ale návštěvníkům sběrného dvora Turnovských technických služeb jejich pracovníci současně při dovážce odpadů k likvidaci, zároveň předkládali k podepsání listiny pro podporu Sdružení nezávislých kandidátů „Nezávislý blok“, kteří se chystají do letošních komunálních voleb. V jejich čele je prozatím současná místostarostka Hana Maierová a kandidátku, ve které jsme našli i několik představitelů dalších městských zařízení, uzavírá i dosluhující starosta Milan Hejduk. Ti všichni musejí, aby mohli letos kandidovat, získat tisícovku právoplatných podpisů. Nakolik jsou tito lidé skutečně „nezávislí“, je však otázkou. V případě svého zvolení do nejvyššího orgánu města by totiž také rozhodovali o městských financích, které by současně pro své instituce požadovali.

Zajímavá je i změna v postoji starosty Hejduka, který se několikrát veřejně, dokonce i v médiích nechal slyšet, že v tomto roce se už o svoji pozici na radnici ucházet nebude. Mnozí občané se diví tomu, že jim jejich starosta opět lhal, jako už mnohokrát předtím, jiní nechápou jak je možné, že zaměstnanci městské organizace v podstatě za jejich peníze podporují současné vedení města, se kterým z různých důvodů nejsou spokojeni?

„Podle mého názoru to tak docela v pořádku není, avšak celá záležitost je především v kompetenci ředitele organizace a pak rady města, která je současně dozorčí radou Technických služeb,“ vyjádřil se k nestandardní situaci tajemník města Miroslav Šmiraus. „Byla to soukromá aktivita jednoho zaměstnance, kterou jsem okamžitě zakázal,“ telefonoval nám včera ředitel Technických služeb Turnova Libor Preisler. Ten se totiž právě včera vrátil z dovolené a o této záležitosti údajně nic nevěděl.

Podle našich informací musí kandidáti Nezávislého bloku v Turnově získat 1.015 podpisů, aby mohli vůbec vstoupit do komunálních voleb. Avšak v současné době existuje podezření, že se v řadě případů na petiční archy podepsali i lidé, kteří v městě nemají trvalé bydliště a jejich podpora je tak podle volebního zákona neplatná.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena