MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Zajímavé dotazy

Ivan Turnovec

Již první dotaz upozorňuje na to že dosud mnohým ze zastupitelů nic neříká střet zájmů (lze připomenout Mgr. Špetlíka a odpuštění dlužného milionu jím vedené škole, které prosadil díky svému hlasu, bez kterého by hlasování v zastupitelstvu k ochuzení městského rozpočtu nemohlo dojít).

Tento dotaz HOTu zní: Jsou na Vaší kandidátce také lidé z vedení městských organizací, přímo závislých na městském rozpočtu?, resp. jak se díváte na možný střet zájmů podle nového zákona?, jsou na něj všichni Vaši kandidáti připraveni? (majetková přiznání, zpřísnění některých podmínek, veřejnost bude více vidět do soukromí...)

Volba pro město na střety zájmů během uplynulých období vždy upozorňovala - nikdo z jejích kandidátů není na městském rozpočtu závislý a proto také zpřísněné znění zákona o střetu zájmů přivítala. I s její odpovědí se čtenáři HOT budou moci seznámit.

Druhý dotaz je přiznáním stavu, kterému dokonce HOT v minulých volebních obdobích mediálně pomáhal, šlo o zákulisní dohody které umožnily, aby se starostou stal ing. Hejduk.

Dotaz zní: Letos poprvé v polistopadové historii je hodně otevřená možnost obsazení funkce starosty města. Má Vaše strana nebo hnutí ambici tuto funkci obsadit? Můžete konkrétně jmenovat kým a proč? Existuje nějaký "kompromisní" kandidát, na kterém jste ochotni se domluvit, resp. kandidát, o kterém se mluví, ale je pro Vás nepřijatelný? (Tohle samozřejmě voliče-občany bude zajímat nejvíc..., proto prosím o konkrétní odpověď a ne povídání na téma: možná, závisí na výsledku voleb, uvidíme atd. - děkuji)

Třetí dotaz: V případě, že v komunálních volbách uspějete, s kým myslíte, že byste mohli spolupracovat, resp. s kým nebude spolupráce možná? (myšleny ostatní kandidující subjekty). Zúčastnili jste se již prvních informačních schůzek, kde by se povolební spolupráce řešila?

Porovnání odpovědí v říjnovém HOTu bude jistě zajímavé. Na tomto místě snad jen poznámku k číslu zářijovému, které má ještě standardní charakter, tj. převládá chvála nad opatrnou kritikou nejkřiklavějších problémů způsobených městu vedením radnice. V nové rubrice věnované STŘELNICI a její výstavbě nevýstavbě, šéfredaktor Feštr spíš dezinformuje než informuje o dosavadním průběhu a skutečném stavu této akce. Je tedy otázkou, zda kromě odpovědí na dotazy pana Charouska, budou v předvolebních HOT i poctivé a objektivní příspěvky bilancující hospodaření starosty ing. Hejduka a jeho koaličních věrných.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena