MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Na Havířovské radnici se vraždilo

Ivan Turnovec

V Havířově se v pondělí 18. září 2006 vraždilo přímo na radnici během jednání zastupitelstva. Bývalý ředitel technických služeb města zastřelil náměstka primátora. Před tím ještě advokátku Ivanu Kobzanovou. Motivem dvojnásobné vraždy byl zřejmě boj o peníze za akcie technických služeb. Šlo o cenu akcií. Slíva se více než dva roky domáhal finančního vypořádání za "své" akcie technických služeb.

Primátorka Havířova Milada Halíková pro Aktuálně.cz uvedla, že na programu zasedání 17. září byl i bod, kdy se mělo projednat, zda město odkoupí od exředitele Slívy akcie technických služeb. "Tato kauza se táhne už dva roky. Chce, aby město od něj koupilo akcie v řádu milionů, přitom on je koupil za tisíce. Byli jsme připraveni mu opakovaně říci, že je odkoupíme, ale ne za cenu, jakou chtěl on. Naši i jeho advokáti potvrdili, že nemá na tak vysokou cenu nárok," řekla primátorka Aktuálně cz.

Podle primátorky by ani dnes zastupitelstvo pravděpodobně nerozhodlo ve Slívův prospěch. Podle ní se vražda stala, když zastupitelé projednávali zcela jiný bod programu. "Tehdy pan náměstek odešel telefonovat do zákulisí kulturního domu, kde se zasedání konalo, odtamtud jsme slyšeli výstřely," řekla primátorka. "Neumím si vysvětlit, proč zastřelil právě jeho. Neměl s tím nic společného, já jsem byla předkladatelkou toho návrhu. Vlastně jsem se dnes podruhé narodila." Na zasedání bylo kromě zastupitelů asi dvacet hostů z řad veřejnosti, Pavel Slíva tam chodil pravidelně, když se projednával prodej jeho akcií.

Vedení města okamžitě volalo policii a záchranku, pracovníci radnice se pokusili - bezúspěšně - muže oživit. Havířovští policisté byli podle primátorky na místě během pěti minut a požádali všechny přítomné, aby neopouštěli budovu. "Je to hrozná tragédie, protože je to člověk, který byl mým nejbližším spolupracovníkem po celé čtyři roky. Navíc je zhruba ve věku mého syna," dodala Halíková.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena