MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Proč volit v komunálních volbách VPM

Břetislav Jansa

VOLBA PRO MĚSTO je stranou, které její zakladatelé vložili do kolébky mimo demokratických principů i to, že jejím hlavním posláním je posílení komunální politiky. Její členové dnes působí na mnoha radnicích naší vlasti. Jen výjimečně se ucházejí i o posty v krajských zastupitelstvech. Členy VPM se mohou stát ti občané naší Země, kteří mají především zájem o smysluplný rozvoj obcí ve kterých žijí. Jejich členství je podmíněno jen tím, že v minulosti nebyli členy a ani nespolupracovali se zločineckou totalitní Komunistickou stranou. Demokraticky zvolení zastupitelé za VPM nepodpoří na vedoucí místa ve městech lidi s komunistickou minulostí.

Na kandidátních listinách se konečně objevuje mnoho mladých a schopných lidí, kteří byli ušetřeni vlivu totalitního vládnutí KSČ. Moc jim to přeji. Nepoznali doby, kdy o tom jakého vzdělání docílíte rozhodovali členové a obhájci KSČ. Pokud jste chtěli vyjet na dovolenou do zahraničí a to i do spřátelených zemí, museli jste o svolení pokorně požádat stranickou organizaci v místě zaměstnání. Oni vyvolení pak rozhodli zda jste toho hoden. Sami prakticky žádná omezení neznali. To bylo jen malé zavzpomínání.

I dnes jsou mezi námi lidé, kteří touží po moci vládnutí. Někteří se sdružují v politických stranách proto, že je jim jejich program blízký. Stávají se jejich členy, nebo sympatizanty. Což je naprosto přirozené. Voliči si pak mohou vybrat z celé škály programů a osobností. Jsou tu ale i tací, kterým žádná strana ani její program není blízký a přesto by chtěli „vládnout“. Na kandidátních listinách je můžeme nalézt pod názvem „NEZÁVISLÍ“. Politické strany a s nimi i celá veřejnost jsou jakousi kontrolou toho, zda plní to co lidem slíbili před volbami. Kdo ale kontroluje sliby Nezávislých ?

Vážení voliči zvažte prosím komu při letošních volbách do městského zastupitelstva dáte hlas. I ten Váš může být právě rozhodující pro to, jakým směrem se bude vývoj našeho města ubírat v následujících letech.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena