MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

K politické inzerci

Ivan Turnovec

"Ministr financí Vlastimil Tlustý ohrožuje zájmy země", tvrdí inzerát ČSSD, který jsem si přečetl ve středu v liberecké příloze MfD. Údajně jej otiskly i jiné celostátní deníky. Sociální demokraté tak předvádějí svou politickou kulturu. Následují svého arogantního šéfa. Tvrdí že reagují na nedávné inzeráty ministerstva financí, které varovaly před vysokým růstem zadlužení České republiky. Odvolávají se na prohlášení bývalého prvního náměstka ministra financí Eduarda Janoty, podle kterého ministr Tlustý vědomě nafukuje státní dluhy.

Ať již je pravda jakákoli, zájmy země ohrožují v současné době, kromě dluhů které nadělala vláda ČSSD i ty předchozí, hlavně příslušníci dvou v parlamentě nejsilnějších stran. Jejich neochota řešit občanské problémy je nejvýraznější za celých sedmnáct let od převratu. Jedni jako druzí jen natahují ruce po moci a majetku. To že ministr Tlustý zaplatil své inzeráty z peněz ministerstva a ČSSD ze "svých" je pro občana jedno. Ty i ty vycházely z kapes poplatníků. Stranické peníze získané za voličské hlasy jsou nemravným vykrádáním státního rozpočtu. Bombastická komerční reklama jak jí strany aplikují během volebních kampaní by měla voliče varovat. Cílem je totiž jenom ovládnout kohoutek státního rozpočtu a využívat jej pro prospěch vlastní a dalších "soukmenovců". Jak nám to v minulém období mnozí experti z ČSSD předvedli v případě rozdělování pozemků Pozemkovým fondem, plýtváním na ministerstvech atd. atd.. Ostatně o ODS si také nelze dělat iluze, jestliže její ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil odmítá řešit problém s takzvanými UFO zisky (penězi pocházejícími z nelegálních často kriminálních zdrojů výrazně převyšující prokazatelný příjem jejich majitele), když tvrdí že jde o presumpci neviny. Ve světě, např Belgii v obdobných případech využívají trestný čin praní špinavých peněz, který zahrnuje několik protiprávních jednání vedoucích k legalizaci "černých peněz". Vyšetřovatelé přitom nemusejí dokazovat trestný čin, při kterém podezřelí neúměrný majetek získali. Pokud zbohatlíci nedokáží vysvětlit, jak k majetku přišli, mohou jim ho úřady zabavit. Mírnějším trestem je zdanění podezřelých zisků.

Sociální demokraté vyzývají své voliče prostřednictvím inzerátů: Nenechte ODS potopit prosperující zemi! Jejich tvrzení je zavádějící, i když kus pravdy v něm asi je. Nicméně voličům je třeba říkat celá pravda, a tou je: NENECHTE POTOPIT NAŠÍ ZEMI SOUČASNÝMI PARLAMENTNÍMI STRANAMI V ČELE S ČSSD A ODS. Voliči ukažte že dokážete na špínu z parlamentních lavic reagovat podobně jako naši maďarští sousedé. V komunálních a senátních volbách by měli jejich kandidáti propadnout. Ti kteří jsou na komunální úrovni dobří a navíc i slušní, dokážou své obci pomáhat i bez mandátu, ať už v komisích či poradních sborech. I oni by měli dát svému vedení výrazný signál, že to co je nám ze stranických sekretariátů a v parlamentu předváděno si do nekonečna líbit nenecháme.

Prvním příkladem vzpoury řadových straníků je organizace ČSSD v Horním Jiřetíně. Ta na protest proti vedení vlastní strany nepůjde do komunálních voleb. Místní ČSSD se nebude ucházet o křesla v zastupitelstvu Horního Jiřetína jako samostatná strana. Zdejší sociální demokraté svým postojem k volbám protestují proti nejvyššímu vedení vlastní strany, které prosadilo energetickou koncepci státu, a počítá s tím, že by se kvůli těžbě uhlí měly Horní Jiřetín a Černice zbourat. "Nebudeme přece stavět kandidátku ČSSD, když nás chtějí zbourat," řekl 7. října Aktuálně.cz Miroslav Boublík, předseda místní organizace sociální demokracie.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena