MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Radniční korupce se šetří

Ivan Turnovec

Zdlouhavé vyšetřování příbramské kauzy kritizuje kromě veřejnosti také občanské sdružení Oživení. To se zabývá korupcí právě při zadávání veřejných zakázek Když v dubnu roku 2002 policie udělala razii na příbramské radnici, vypadalo to, že jdou najisto. Jenže od té doby uběhla příliš dlouhá doba na to, aby potrestání korupčního jednání mělo účinek. Buď policie nějaký důkaz má a pak má trest následovat ihned. Nebo důkaz nemá, a případ je třeba odložit. Je špatné, když vyšetřování trvá roky bez konkrétních výsledků, nechal se slyšet člen sdružení Václav Novák.

Výsledkem razie na příbramské radnici je případ rekonstrukce kulturního domu. Ten už ale soud řeší. Čtyři úředníci městského úřadu se zodpovídají z toho, že nedostatečně ochránili městský majetek. Podle státní zástupkyně Jahodové svojí nečinností město připravili o 46 milionů korun. Dokázat korupci přímo lze jen těžko. Správný postup policie a státního zastupitelství vidím v tom, že se snaží vyčíslit škodu. A hledat, kdo je za ni zodpovědný.

Příbramská radnice veškerá podezření o nezákonných postupech pokaždé odmítala (to z Turnova známe taky). V době vzniku kauzy byl jejím starostou Josef Vacek (KDU-ČSL), současný náměstek středočeského hejtmana. Nynější starosta Ivan Fuksa (ODS) v době, kdy se případ začal vyšetřovat, byl místostarostou. Soud bude jednat začátkem listopadu. na jeho výsledek jsou občané města zvědavi (to platí i zahájeném na šetření o Střelnici u nás v Turnově).


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena