MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Kdo je kým

Otakar Grund

Poznámka - ovšem taková malá – „Předvolební“

Určitě si vzpomenete na slavnou písničku Voskovce a Wericha o Babičce Mary, která i ve svých sto letech „…křepce zkrotí hřebce, ať chce či nechce..“ Neboť, jak se dále v písničce praví, „pro předáka je to mládí“.

Něco podobného vás jistě napadne při četbě kandidátky turnovské KSČM. Někteří její členové jsou totiž ještě po sedmdesátce údajně dělníky, dokonce jeden osmdesátník zřejmě vykonává práci „státního zaměstnance“. Tedy pánové a dámy, klobouk dolů !

Zajímavá je rovněž informace současného místostarosty Jaromíra Pekaře na kandidátce ODS. Ten se tak možná cítí více „bankovním úředníkem“ než místostarostou, na rozdíl od místostarostky Hany Maierové a starosty Milana Hejduka, kteří své zaměstnání uvádějí podle skutečnosti.

Taková nepřesná označení voličům mnoho k orientaci nepřispějí a tak se nelze divit, pozastaví-li se někdo nad tím v humoru s otázkou: Tak máme vlastně na radnici císařova Pekaře, nebo Pekařova císaře?

Co dodat k postřehu lídra Strany zdravého rozumu v den voleb? I nás uváděné profese jednotlivých kandidátů komunálních voleb zaujaly. Co se dvaaosmedesátiletého státního zaměstnance KSČM týče je jasné komu sloužil. Doporučujweme spočítejte si věkový průměr KSČM výrazně vybočuje a kopíruje tak průměrný věk celé této strany. Nejsme ale v žádném případě primitivní antikomunisti. Každý má právo na svůj názor. Vadí nám mnohem více ti, kteří byli "u komunistů" z prospěchářství a dnes jsou jako infekce rozlezlí v demokratických stranách, nebo se tváří jako "nezávislí" (na kandidátkách bychom jich v Turnově našli hned několik). V případě pana Ing. Pekaře z ODS jsme ale slyšeli podstatně peprnější vtipkování na to, že své místostostování neuvedl. Faktem je, že bankovní úředník je jeho původní profese a do radnice byl uvolněn. Možná že naopak připomenutí nepolitické profese by bylo užitečné i u dalších dvou radničních představitelů. Bylo by alespoň jasné jak byl který z nich fundován při sledování některých investičních akcí (např. Střelnice). Teď už jsou volby před námi. Doufejme, že občané vyberou do zastupitelstva ty skutečně dobré, a ne ty co se chválí sami a ve skutečnosti jsou schopni město poškodit.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena