MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Občané rozhodli

Ivan Turnovec

Je smutné, že Hejdukovo vyjadřeni: "Finanční situace Turnova je kromobyčejně vynikající" připomenuté např. v mimořádném volebním vydani Deníku Pojizeří - asi část Turnovaku brala jako pravdivé a proto se postavila za nástupkyni starosty Hejduka a jeho Nezávislý blok obsadil pomyslnou druhou příčku. Byť to bylo ovlivněno také popularitou lékařů MUDr. Kolomba a MUDr. Tomáška, kteří ostatně mohou být pro město přínosem. Další ze zvolených MUDr. Hrubý ukázal, že i v NB jsou moudře se rozhodující zastupitelé, když vystoupil během posledního starostova (dnes už exstarostova) pokusu prosadit schválení špatného regulačního plánu na posledním setkání zastupitelů den před volbami. Strana Volba pro město, která byla mým favoritem propadla, získala poze 3 mandáty. Snad to ale nic nezmění na tom, že je třeba výrazně změnit přístup k řízení města.

Jak tedy komunální volby v Turnově dopadly: Z osmi uskupení neuspěla Strana zdravého rozumu Otakara Grunda, při tom její program je zajímavý a pokud by některé jeho části byly využity, i užitečný pro město. Jediného zastupitele získala KDU-ČSL a to Ondřeje Halamu s 910 hlasy. Stejně tak jediného Jindřicha Zemana získala ČSSD, hlasů dostal 616. Méně jich měl jeden ze dvou zvolených komunistických zástupců Mgr. Miroslav Beran s 517 hlasy, PhDr. Alenu Svobodovou volilo 927 občanů. Volba pro město bude mít jen tři zastupitele, proti minulým pěti je to značný propad. zastupiteli budou Josef Kunetka s 1386 hlasy, Břetislav Jansa s 1127, a Jan Ulrich s 952 hlasy. Turnovská koalice (Zelení, ODA, KOND, CSNS a US-DEU) získali 4 zastupitele: RNDr. Otto Jarolímka 1459 hlasů, Mgr. Martinu Pokornou 1389, Ing. Michaelu Omovou 1143 a Ivana Kunetku s 1036 hlasy. Nezávislý blok má zastupitelů 6, v čele je PhDr. Hana Maierová (1961), MUDr. Jiří Tomášek (postoupil na kandidátce ze sedmého pořadí na druhé místo s 1561 hlasy), MUDr. Martin Hrubý 1474, Eva Kordová 1435, František Zikuda 1335, a do zastupitelstva se dostal ze 16 místa i MUDr. Ivan Kolombo s 1331 hlasy.

Vítězná ODS má deset zastupitelů a ti také získali nejvíce konkrétních hlasů. V čele jejích zastupitelů je Ing. Tomáš Sláma 2103 hlasů, dále Mgr. Jaromír Frič 2103, Mgr. Aleš Mikl 2014, Ing. Jaromír Pekař 1992, Aleš Hozdecký 1964, Mgr. Otakar Špetlík 1942, MUDr. Veronika Mokrá 1774, MUDr. Lumír Mitáček 1742, Ing. Jindřich Jeníček 1691 a Dagmar Brabcová 1537 hlasů.

Komentovat výsledky nemá cenu. platí co je v názvu – OBČANÉ ROZHODLI. Vzhledem k tomu, že ODS je v trochu jiném složení než když byla součástí koalice starosty Hejduka, je možné, že bude jako nejsilnější partner dbát o to, aby vedení radnice postupovalo vždy ve prospěch občanů a města. Snad dojde ke konkretním změnám v jednacím řádu zastupitelstva a také se vyšetří jak vlastně předchozí zastupitelstvo hospodařilo. Věřím, že zastupitelé za VPM v tom budou zastupitelům za ODS nápomocni.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena