MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

ODS předala město nezávislému bloku

Ivan Turnovec

ODS zvolilo starostku. Samo odpovědnost nepřevzalo, v žádném případě se z ní ale nemůže vyvléci. Koalice bude vládnout po staru. Poměry se v Turnově proto nezmění. Zainteresovaným se podařilo prosadit kontinuitu vládnutí tak jak to zavedl bývalý starosta. Vyhovuje to hlavně nově zvolené starostce, ale i několika z desetičlenného týmu ODS, kteří podporovali taková rozhodnutí jako byla nedostatečná kontrola investičních akcí (hlavně Střelnice), neprůhledné prodeje obecního majetku a také nestandardní prosazování výstavby v zátopovém území v rámci neschváleného regulačního plánu centra.

Prvním místostarstou se stal Ing. Pekař, bude pokračovat v započaté práci. Rozhodnutí svých bývalých kolegů sice mnohokrát kritizoval, ale nakonec jejich prosazení nezabránil. Na řadě rozhodnutí vedení města (speciálně prodeji pozemků ONTEXU s neoprávněnou částečnou úhradou vdově po Walderodem) se dokonce spolupodílel. Aleš Hozdecký bude i nadále placen radnicí, tentokrát ale jako uvolněný druhý místostarosta. Tím se obejde střet zájmů daný jeho prací v rámci MÚ.

Aby byla kontinuita dokonalá, zabránila nová koalice tomu, aby kontrolní výbor získal razantního předsedu z opozice. Josef Kunetka nebyl účelově zvolen. Ostatně to je přesně v intencích rozhodování bývalé koalice NB a ODS - ani v předminulém a minulém období jej ke kontrole nepřipustili. Nepříjemná jsou pro minulou i současnou koalici ostatně i zjištění kontrolního výboru pod vedením PhDr. Aleny Svobodové. Nakonec jak dopadne policejní šetření kolem financování Střelnice, se časem dovíme. ŽE se staronovou předsedkyni Kontrolní komise budou snažit ovlivňovat je velmi pravděpodobné. Je proto škoda, že dalším kontrolám bude současným koaličním vedením bráněno stejně vehementně jako dosud tím které právě skončilo.

Je smutné, že turnovská ODS svou volbou poškodila nejen občany a město Turnov, ale i svou vlastní stranu.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena