MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Turnovská radnice šetřit nebude

Ivan Turnovec

Regionální mutace| Právo - Liberecký kraj 22. 12. přinesla následující zprávu: Ohňostrojem na náměstí Českého ráje plánuje přivítat tzv. Bondův rok 2007 město Turnov. Program postavený na lidové veselici s plejádou soutěží, hudby a nenucené zábavy začíná 31. prosince od 17 hodin. Silvestrovským hostům turnovského náměstí zahraje v prvních minutách nového roku rocková kapela De Bill Heads. Ohňostrojem se chystají odstartovat nadcházející rok 2007 také Semily. Zbytek měst Pojizeří pojal letošní oslavy nového roku poněkud střídměji.

Co ke zprávě dodat? Snad jen tolik, že by se organizátoři měli poptat lidí žijících v centru města, jestli jim tento druh silvestrovské zábavy, a ostatně i jiné, protože na centrálním náměstí by v noci randál být neměl, vyhovuje. A to nemluvím o nutnosti šetřit, kterou si v řadě obcí (třeba i méně zadlužených než Turnov) uvědomují místní starostové i zastupitelé, a na kterou jemně upozorňuje i citovaná zpráva z Práva.

ODS ve svém programu tvrdila, že bude s obecními penězi hospodařit ve prospěch občanů. Zatím slyšíme jen slova, ale skutek utekl. Hospodaří se stejně nezodpovědně jako se to předvádělo v uplynulém období.

Je mi líto, že zjišťuji, jaký je rozdíl mezi sliby a konáním turnovské ODS, která má rozhodující většinu v zastupitelstvu i radě města. Obávám se, že nám ukazuje, jak to se vztahem k občanům vlastně myslí.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena