MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Škody po orkánu

ČTK

Celkem 45 600 škod v hodnotě 1,16 miliardy korun nahlásili pojišťovnám jejich klienti, a to jako vyčíslení škod po orkánu, který se přes ČR přehnal v minulém týdnu. Oznámil to Tomáš Síkora, tajemník České asociace pojišťoven (ČAP). Podle ČAP domácí pojišťovny odhadují, že celkově bude přes 51 000 škod za téměř 1,39 miliardy korun.

Podle Václava Bálka, mluvčího České pojišťovny, jí nahlásilo pojistnou událost přes 27 500 klientů. Česká pojišťovna očekává, že celkové číslo se vyšplhá na zhruba 30 000 škod za přibližně 600 milionů korun.

Na 11 500 škod s celkovým odhadovaným plněním 277 milionů korun oznámila pojišťovna Kooperativa. Ta přitom již zlikvidovala více než 1000 škod a celkem včetně záloh vyplatila klientům přes deset milionů korun. Toto číslo však roste každým okamžikem tak, jak se postupně likvidují škody či vyplácejí zálohy, konstatoval mluvčí pojišťovny Marek Vích.

Kolem 1300 škod v hodnotě 50 až 60 milionů korun nahlásili klienti ČSOB Pojišťovny. Na 150 pojistných událostí pojišťovna stihla zlikvidovat, a to včetně vyplacení klientů. Asi 70 procent z nahlášených škod již technici stačili prohlédnout. Ke zbylým klientům vyjedou i o víkendu, aby zvládli prohlídky všech škod nejpozději začátkem příštího týdne, řekl vedoucí oddělení pojistných událostí ČSOB Pojišťovny Pavel Kubíček. Škody za desítky milionů korun oznámily v minulých dnech také například pojišťovny Allianz, ČSOB Pojišťovna, Generali nebo UNIQA.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena