MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Budeme kuřárnou Evropy?

ČTK

Praha - Přímá intervence premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka a "nekompromisní postoj" šéfa poslanců ODS Petra Tluchoře rozhodly podle Lidových novin (LN) do značné míry o tom, že poslanci ODS v úterý odmítli návrh svého stranického kolegy Borise Šťastného, který chce více chránit nekuřáky před kuřáky.

"Topolánek se podle svědků do Šťastného pustil s argumentem, že by se jeho návrh mohl stát předmětem politického boje, a důrazně mu doporučil, aby novelu nepodával," píší LN. Oficiálním důvodem odmítnutí novely je podle LN obava o osud drobných podnikatelů v pohostinství a fakt, že Šťastný svůj návrh předem nekonzultoval s vedením strany.

Návrh by více omezil kouření na různých místech, jako jsou třeba společné prostory bytových domů či dětská hřiště. Předloha také upřesňuje, kde konkrétně se nesmí kouřit na zastávkách veřejné dopravy. Novela se týká i restaurací, kaváren a barů. Pro kuřáky by měly vyhradit stavebně oddělené a řádně odvětrané prostory. Zatím stačí, když hostinský někam umístí cedulku s nápisem "prostor pro kuřáky".


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena