MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Komu teror prospívá

Ivan Turnovec

Tak jako každý čtenář detektivek vím, že při zjišťování pachatele zločinu je třeba ptát se, kdo má, z toho co se událo, prospěch. Honí se mi to hlavou od poslední tiskové konference města Turnova, kdy se 1. června znovu otevřel problém tzv. „turnovského teroru“. Po informaci policie, že bylo sděleno obvinění pachateli za anonymní dopisy adresované bývalému tajemníkovi města ing. Žákovi, pan starosta ing. Hejduk oznámil, že je znova napadán tím, že dostává anonymní SMS zprávy. Obvinil při tom policii, že vyloučila jím již dříve propagovanou teorii o politickém terorismu v Turnově. Jeho prohlášení se stalo již po druhé soustem pro celostátní deníky a to nejen ty bulvární.

Anonymní terorizování starosty města je jistě zajímavější zprávou než strohé údaje o tom, že tento starosta za svého působení v podstatě podporuje střet zájmů svých přátel zastupitelů. Jeho koaliční přátelé zastupitelé požádají o prominutí milionové částky, kterou dluží jejich organizace do městského rozpočtu (například jde o nájemné státní Hotelové školy). V hlasovací mašinérii si vše odhlasují a odpuštěním dluhu připraví město o peníze. Díky „teroru“ se do médií nedostane ani zpráva o mimořádných odměnách, dlouho utajovaných nejen před veřejností, ale i před opozičními zastupiteli, kdy i současný pan starosta si nechal vyplatit společně s tajemníkem a vedoucím městské s. s r. o. Teplo 160 tisíc odměny ze státní dotace a půjčky na rekonstrukci kotlů (přechod na ekologičtější plynové topení), která byla uvolněna až v dubnu 2001 po rozhodnutí Ústavního soudu ve sporu o stejné informace vedeném v Mohelnici.

Emotivně předložená zpráva pana starosty odsunula opakovaně všechna tato fakta do pozadí. Kdo kritizuje jeho řízení města je zkrátka terorista spojený s anonymy. Ať to probírám z kterékoli strany, jediným kdo má z nové vlny anonymního napadání své osoby prospěch, je sám pan starosta. Odráží tak úspěšně kritiky některých svých aktivit, a ještě se tak zviditelňuje jako ubližovaný v médiích. Nechci hecovat, ale z hlediska nezávislého pozorovatele se znovu otevřená kauza může jevit, i jako velmi dokonalá účelová propaganda.


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena