MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Je podoba pouhou náhodou?

Ivan Turnovec

Mezi zajímavými a vesměs pozitivními ohlasy na článek Podhoubí terorismu, zveřejněný na internetovém serveru http://www.novinky.cz/Index/Politika/8993.html, se objevil i ohlas následujícího znění:

Pane Turnovče proto, že rozumíte úplně všemu co se děje ve světě, ale i v Turnově, bylo by dobře abyste svoje paměti pomalu začal sepisovat do knih. Chci Vám napsat, že s názorem o podhoubí terorismu, který jste napsal, nemůžu souhlasit, tak jako s názory, které hlásáte po Turnově. Myslím, že nejde o názor, ale o Vaše zviditelnění. Karel.

Jde o anonym s falešnou adresou karel.kobliha@kobliha.cz. Jako svou profesi uvedl THP (technicko-hospodářský pracovník).

Dlužno podotknout, že jde o jediný anonym z celkem 78 ohlasů ze 4. 10., další ještě přicházejí. Ty které jsou jako reakce pod článkem na Novinkách, si můžete také přečíst. Z ostatních budu jen velice stručně citovat:

Chci proto připojit svůj veskrze kladný názor na Váš článek. – Díky za Váš článek, pane Turnovec! – Jen jsem Vám chtěl poděkovat za článek k Podhoubí terorismu. – Ano souhlasím plně s autorem článku. – Vážený pane, se zájmem jsem si přečetl Váš článek a konstatoval jsem, že patříte k lidem, jejichž názory jsou blízké mým. – Ano souhlasím plně s autorem článku.

Pokračovat bych mohl ještě dlouho, to ale nemá, jako reakce na anonymního pana Koblihu z Turnova smysl. Ostatně o Podhoubí terorismu si musí udělat názor každý sám. Mně jde o něco jiného.

Trochu jsem anonymní text konfrontoval s tím, co v HOT červenec – srpen uvedl pan starosta v rámci svých odpovědí na dotazy o v uplynulém období mimořádně vyplácených odměnách (těm se věnujeme v řadě příspěvků):

„Spisové materiály pana Turnovce nemám nikdy sílu dočíst do konce. Z toho posledního mám od vás pouze výňatky. Vždy mě však pobaví pasáže, v nichž se autor stává zasvěceným vykladačem mých myšlenek. Asi o mně jednou napíše knížku… Ale nyní vážně. Vůbec nemám problém s tím, že jsem si podle zastupitelstvem města schválených pravidel zažádal o odměnu a ta mi byla přiznána a následně i vyplacena.“

Vzájemná myšlenková souvislost obou textů je skutečně zajímavá. Osobně si totiž nedovedu představit, že by formuloval anonym svůj text tak, jak je, kdyby se předem neseznámil s tím, co bylo panem starostou uvedeno pro Hlasy a ohlasy, nebo kdyby s panem starostou nebyl ve spojení. Jako THP by mohlo jít i o přímého spolupracovníka. S trochou škodolibosti bych mohl začít křičet, tak jako to dělal pan starosta a bývalý tajemník Žák, o politickém terorismu a jeho vazbách na… Co si o tom myslíte vy čtenáři našich stránek?


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena